Erasmus+ Litva

Znova Bossa Nova

V školskom roku 2023/2024, v termíne 3. – 10. októbra, na pôde našej školy sa uskutočnil kooperačný projekt programu Erasmus+ pod názvom „Znova Bossa Nova“ 2023-1-LT01-KA121-000146543.

Účastníkmi projektu bolo 10 študentov z Klaipedos Stasio Šimkaus konservatorija z Litvy v sprievode troch pedagogičiek. Hosťujúce konzervatórium, na ktorom sa popri klasickej hudbe vyučuje aj jazz, sa môže pochváliť so 150 ročnou tradíciou. Konzervatórium Timonova 2 reprezentovalo 9 študentov v zastúpení hudobných nástrojov klavír, husle, trúbka, saxofón, basová gitara a speváčky z hudobno-dramatického oddelenia. Výsledkom spoločného nácviku skladieb v štýle bossa nova bolo vystúpenie v koncertnej sále školy, kde sa predstavili rôzne nástrojové a spevácke formácie.

Vo voľnom čase sme hosťom zabezpečili pestrý kultúrny program: koncert jazz bandu v Blue Bell, baletné predstavenie Carmen v Národnom divadle Košice, Biela noc (Medzinárodný festival súčasného umenia), prehliadka kaštieľa Betliar, návšteva Ochtinskej aragonitovej jaskyne a Štrbského Plesa vo Vysokých Tatrách.

Skip to content